Články - 13.02.2019 18:00

FC Barcelona údajne lieta v dlhoch. Požičal si vysokú čiastku

Zdroj: sita

V španielskych médiách sa objavili správy, že tamojší futbalový klub FC Barcelona sa ocitol vo finančných problémoch. Katalánci si podľa denníka El País boli nútení požičať od dvoch amerických finančných skupín dovedna až 140 miliónov eur, ktoré musia splatiť do piatich rokov.

Keď "blaugranas" v roku 2017 získali z predaja Brazílčana Neymara do Paríža St. Germain vtedy rekordnú transferovú čiastku 222 miliónov eur, zdalo sa, že ekonomická stránka klubu je zabezpečená na veľmi dlhé obdobie. Barcelonskí funkcionári však odvtedy uvoľnili veľké peniaze na príchody nových hráčov. Údajne už minuli viac ako dvojnásobok sumy, ktorú dostali za Neymara, a tak hrozí, že po skončení aktuálnej sezóny 2018/2019 budú musieť predať minimálne jednu hviezdu. Najčastejšie sa spomína odchod Brazílčana Philippeho Coutinha, ktorý pred rokom prišiel z FC Liverpool za 160 miliónov eur v tom čase ako druhý najdrahší hráč futbalovej histórie. Ďalších 150 miliónov vrátane rôznych bonusov stál transfer Ousmana Dembélého z Borussie Dortmund.

Veľkú položku vo výdavkoch barcelonského klubu tvoria aj mzdy hráčov, veď iba základný ročný plat Lionela Messiho stojí Kataláncov 71 miliónov eur. FC Barcelona je zároveň prvý klub, ktorý ročne minie na platy hráčov viac ako 500 miliónov eur.