Články - 25.04.2019 18:03

Máme 33 titulov, Barcelona koľko? Zidanova priorita je jasná

Zdroj: huste.tv/youtube

Tréner futbalistov španielskeho klubu Real Madrid Zinedine Zidane vyhlásil, že hlavným cieľom mužstva v budúcej sezóne bude víťazstvo v La Lige. "Biely balet" je rekordér v počte celkových triumfov v španielskej Primera División (33), no od prelomu tisícročí vyhral túto súťaž iba šesťkrát - ostatný raz v sezóne 2016/2017. Najväčší konkurent FC Barcelona ukoristil v predmetnom období deväť ligových trofejí a je blízko k desiatej a celkovo dvadsiatej šiestej.

"Neexistuje žiadna zvláštna príčina, prečo bola Barcelona v nedávnych rokoch v ligovej súťaži úspešnejšia. Môžem povedať iba toľko, že v budúcej sezóne sa hneď od začiatku prípravy budeme snažiť odštartovať La Ligu najlepším možným spôsobom, inak sa môžeme dostať do problémov. V nasledujúcom ročníku musí byť La Liga náš prvoradý cieľ," povedal 46-ročný rodák z Marseille podľa webu denníka AS.


Najaktuálnejším výsledkom Realu je hladké víťazstvo nad Bilbaom

Na adresu najväčšieho súpera z metropoly Katalánska poznamenal: "V ostatnom období sa Barcelone darí veľmi dobre, zaslúži si uznanie a musíme jej zagratulovať, ale historicky má viac titulov Real Madrid. Máme 33 trofejí z La Ligy, koľko má Barcelona? Nedávno sa jej darilo lepšie, ale to musíme zmeniť. La Liga je každodenná záležitosť."