Články - 23.07.2019 23:16

Toto do prípravy nepatrí. Hnusný faul hráča Sevilly

Zdroj: huste.tv/youtube

Na prípravný zápas sa až extrémne iskrilo v súboji medzi Sevillou a Liverpoolom. Španielsky tím vyhral v bostonskom Fenway Parku 2:1 a priestor na oboch stranách dostalo množstvo hráčov bojujúcich o svoju pozíciu v A-tíme. Obe strany v priebehu hry postupne prestriedali kompletnú základnú jedenástku a jediným mužom, ktorý na trávniku vydržal celých 90 minút, bol Andy Robertson.

Viac sa však hovorilo o zákroku Francúza Jorisa Gnagnona, ktorý sa do hry dostal v 60. minúte a po štvrťhodine pobytu na hracej ploche dostal červenú kartu. Nepochopiteľným drevorúbačským spôsobom v súboji vletel do Yassera Larouciho, ktorému takmer odkopol pravú nohu bez akéhokoľvek záujmu o loptu. Po škaredom faule a ošetrení musel osemnásťročný útočník striedať a pre jeho francúzskeho protihráča nemohlo nasledovať nič iné, ako vylúčenie.

Gnagnon je odchovancom Rennes a do Andalúzie prišiel minulé leto. Odohrať stihol 16 súťažných zápasov, no členom základnej zostavy zďaleka nebol. Bývalý reprezentant Francúzska do 21 rokov si podobnými skratmi v príprave rozhodne dojem u trénera nevylepší. Sevilla si počas prípravy zahrá ešte s Evertonom, Mainzom a Hoffenheimom. Liverpool má pred sebou zápasy so Sportingom Lisabon, Neapolom a Lyonom.