Články - 25.07.2019 14:21

Terčom od debutu. Ostrý faul na Griezmanna proti Chelsea

Zdroj: huste.tv/youtube

Prestup Antoina Griezmanna z Madridu do Katalánska je stále prepieranou témou a Atlético apeluje na vedenie Primera Division, aby transfer zrušila. Problémová má byť čiastka 120 miliónov eur. Dohoda podľa nich bola na sume, ktorá sa blížila dvesto miliónom. Francúzsky útočník napriek tomu počas prípravy nastúpil za Barcelonu a bol pri prehre s Chelsea 1:2.

Hoci šlo len o prípravný zápas, anglický tím venoval novej akvizícii súpera veľkú pozornosť a pripravil aj jeden likvidačný zákrok, ktorý mohol mať veľmi škaredé následky. Postaral sa oň Jorginho. K protihráčovi priletel nešetrným sklzom s obomi nohami napred a keď bola lopta odohraná preč, "prebrúsil" mu členky. Griezmann bol priamo na trávniku ošetrený, no taliansky záložník vyviazol bez karty.

Podľa mnohých, hlavný rozhodca usúdil, že v letnom prípravnom zápase nemá veľký zmysel vylučovať hráčov, avšak minimálne žltú kartu rozhodne tasiť mal. Pre Barcelončanov to dopadlo dobre. Ich útočník sa vrátil na nohy a bol schopný v zápase pokračovať. Nedobrovoľne si však zrejme musí zvykať na to, že terčom podobných zákrokov občas bude.