Články - 31.07.2019 13:46

Bale v komplikovanej situácii. Čína padla, Real s ním neráta

Zdroj: huste.tv/youtube

Blízkosť mníchovského futbalového štadióna robí z letného Audi Cupu veľmi lákavú atrakciu aj pre Slovákov. Tradične sa na ňom predstavia popredné svetové tímy a inak tomu nie je ani tento rok. Semifinálové bitky Realu Madrid s Tottenhamom a Bayernu s Fenerbahce sú už minulosťou a finále turnaja má nemecko-anglické obsadenie. Veľká pozornosť však je venovaná aj Realu Madrid. Ten sa nachádza v poriadnej kríze. V príprave prehral tri zo štyroch zápasov a rezonuje aj situácia Garetha Balea.

Tréner Zinedine Zidane sa pred časom nechal počuť, že Walesanov odchod bude najlepším riešením pre každého. Na to sa Bale prostredníctvom agenta ostro ohradil a Francúza obvinil z neprofesionálneho a nedôstojného prístupu. Napriek tomu sa zdalo, že bude rýchlo upečený prestup do čínskeho klubu Jiangsu Suning, no nestalo sa. Rokovania narušil prezident klubu Florentino Perez a transfer zrušil. Gareth Bale pritom neskrýva zlosť z toho, ako sa k nemu Real správa.

Počas čínskeho prestupového obdobia je údajne tento prestup už pomerne nepravdepodobný, no nápadníci sú aj v európskom prostredí. Jeho návrat by si prial Tottenham Hotspur, ale možný úlovok v ňom videl podľa viacerých špekulácií aj Manchester United, Bayern či AC Miláno. Problémom ostáva stále platný kontrakt na tri roky, z ktorého ho bude musieť záujemca patrične vykúpiť. Všetko aj napriek tomu, že v Madride sa s ním už nepočíta. Svedčí o tom aj fakt, že na spomínaný Audi Cup 30-ročný ofenzívny krídelník nevycestoval a prišiel tak o šancu zahrať si proti Spurs, svojmu bývalému klubu.