Články - 13.08.2019 15:02

Pôjde Neymar do Realu? Parížania si kladú šialené podmienky

Zdroj: huste.tv

Aktuálne letné prestupové obdobie už prinieslo sťahovanie Joaa Felixa, Antoina Griezmanna, Edena Hazarda, Harryho Maguira, Matthijsa de Ligta či Romela Lukakua. Najväčšia bomba by napriek tomu ešte len mohla prísť. Nedoriešená totiž ostala sága okolo Brazílčana Neymara, ktorý bol najprv spájaný s Barcelonou, potom s Realom Madrid.

Už len samotný presun z Barcelony cez PSG do Realu by vyvolal rozruch, no poriadne zaujímavé je aj vyjednávanie týchto veľkoklubov a Florentino Perez sa nechal počuť, že v kráľovskom klube by Neymara obsypal zlatom. Číselne to znamená 40 miliónov eur zahrnutých v kontrakte na päť rokov a ako prestupová čiastka by do metropoly Francúzska putovalo 120 miliónov eur plus jeden hviezdny futbalista. Médiá najviac píšu, že by malo ísť o Garetha Balea či Luku Modrića.

Všetko nasvedčuje tomu, že Madridčania sú ochotní dať za Neymara skutočne veľa. Odovzdanie najlepšieho hráča sveta za rok 2018 a ďalších 120 miliónov navrch pôsobí až šialene. Parížania sa s veľkou pravdepodobnosťou takouto ponukou nechajú zlomiť. Médiám už potvrdili, že rokovania o 27-ročnom odchovancovi FC Santos prebiehajú a sú dôvodom, prečo nenastúpil v nedeľnom ligovom súboji s Nimes.