Články - 18.08.2019 17:02

Okolnosti nedali inak, Bale dostane v Madride druhú šancu

Zdroj: huste.tv/youtube

Madridský Real má za sebou úspešný štart najvyššej španielskej súťaže a víťazstvom 3:1 na pôde Celty Vigo sa dočasne vyhúpol do čela Primera Division. Ako člen základnej zostavy pritom bol aj Gareth Bale, v ktorého prípade to ešte zhruba mesiac nazad vyzeralo na jasný odchod. V podobnom duchu sa vyjadril tréner Zinedine Zidane a stotožnený s koncom v Madride vyzeral byť aj waleský futbalista.

Lenže zranenia Marca Asensia a Edena Hazarda v letnom období situáciu značne skomplikovali, navyše sa francúzsky tréner nedočkal vytúženého Paula Pogbu. Podľa médií pracoval Real aj s alternatívami v podobe Christiana Eriksena a Donnyho van de Beeka, no všetci ostali vo svojich pôvodných kluboch. Zidanovi tak neostala iná možnosť, ako hrať s tým, čo má. Bale sa ako striedajúci hráč dostal do akcie už v poslednom prípravnom zápase proti AS Rím a prvý štart si pripísal aj na začiatku ligy.

Madridským priaznivcom neostáva nič iné, ako veriť, že pôjde o príbeh s podobným koncom, ako zažil v sezóne 1994/95 Iván Zamorano. Aj čilský útočník vtedy nemal miesto v zostave a bol zrelý na odchod, avšak zotrval a nakoniec ako najlepší strelec ligy pomohol Realu k zisku majstrovského titulu.