Články - 18.08.2019 22:11

Výsmech Dembelého výkonu: proti Bilbau bol stratený

Zdroj: huste.tv/youtube

Nič netrvá večne, sklamane si povedali fanúšikovia Barcelony po prvom kole La Ligy, v ktorom podľahli Bilbau 0:1. Prehru v úvodnom kole pritom tento tím zaknihoval prvý raz od sezóny 2008/09. Pre zranenie pritom nemohol nastúpiť Messi, už v 37. minúte nútene striedal Suárez a Griezmann, Dembelé či Rafinha čisté konto domácemu brankárovi Unaiovi Simonovi nepokazili.

Viaceré absencie v ofenzíve spôsobili, že väčšia pozornosť bola venovaná Ousmanovi Dembelému. Na internete sa okamžite začali kopiť tradičné videá so zostrihom toho, čo všetko daný hráč za 90 minút vymyslel a zrealizoval. Pohľad na výkon 22-ročného Francúza je však až trochu nepríjemný.

Väčšina prihrávok smerom dozadu, zopár zbytočne stratených lôpt a naivne zrealizovaných pasov za obranu a hlavne minimum streleckých príležitostí, v ktorých by sa samotný Dembelé vyskytol. Do Katalánska pritom prišiel v auguste 2017 s nálepkou supertalentu za vyše 112 miliónov libier a teraz už má vek, v ktorom by svoje výnimočné kvality mal dokazovať. V doterajších 66 zápasoch za Barcelonu skóroval 18krát, čo na útočníka ohurujúce číslo nie je.