Články - 26.09.2019 20:49

Barcelona dostala za rokovania s Griezmannom smiešnu pokutu

Zdroj: sita/youtube

Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) potrestala FC Barcelona za to, že rokovala o prestupe francúzskeho útočníka Antoina Griezmanna ešte v období, keď bol hráčom Atlética Madrid. Prezident španielskej najvyššej futbalovej súťaže Javier Tebas ešte v júli avizoval, že La Liga môže teoreticky spätne zrušiť transfer 28-ročného zakončovateľa, ale napokon sa tak nestalo. Katalánci namiesto toho zaplatia pokutu vo výške 300 eur, čo je pri ekonomickej sile španielskeho majstra zanedbateľná suma. Pre porovnanie, argentínska hviezda Barcelony Lionel Messi zarába podľa francúzskeho denníka L’Equipe približne 1,9 miliónov eur týždenne.

"Blaugranas" angažovali majstra sveta v polovici júla za 120 miliónov eur, ale záujem oňho mali už dlhšie. V decembri 2017 sa madridské Atlético dokonca sťažovalo Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA), pretože aktuálny španielsky šampión sa údajne nelegálne snažil získať francúzskeho reprezentanta. Prestupové špekulácie neutíchali ani vlani a snaha klubu z Camp Nou vyvrcholila v lete. Griezmann zatiaľ odohral v novom klube sedem zápasov s bilanciou tri góly a dve prihrávky.

Griezmann pôsobil v Atléticu od roku 2014 a s tímom "rojiblancos" vyhral Európsku ligu aj kontinentálny superpohár. Na konte má aj Španielsky superpohár z roku 2014. Za Atlético v 256 súťažných zápasoch strelil dovedna 133 gólov. Minulý rok sa v prestížnej ankete Zlatá lopta umiestnil na tretej pozícii za víťazným Lukom Modričom a druhým Cristianom Ronaldom.