Články - 17.10.2019 12:06

El Clásico zrejme musia vysťahovať z Camp Nou

Zdroj: sita/youtube

Očakávaný šláger 10. kola španielskej najvyššej futbalovej súťaže medzi FC Barcelona a Realom Madrid sa možno neskutoční na štadióne Camp Nou, ako bolo pôvodne v pláne. Vedenie La Ligy totiž zvažuje presun stretnutia naplánovaného na 26. októbra o 13.00 h na Štadión Santagia Bernabéua v hlavnom meste Madrid. Druhý duel ligového ročníka medzi týmito tímami by sa podľa spomenutého návrhu uskutočnil 1. marca v Barcelone. Informáciu priniesol web španielskeho denníka Marca.

Španielsko sa v týchto dňoch spamätáva z násilných stretov medzi políciou a demonštrantmi v Katalánsku, ktorí protestujú proti dlhoročným trestom odňatia slobody pre deväť separatistických lídrov. V stredu sa začali niekoľkotisícové protestné pochody vo viacerých katalánskych mestách s cieľom dosiahnuť do piatka Barcelonu. Svoj štrajk začali aj študenti. Organizátori vyzývajú na pokojné protesty.

Španielsky najvyšší súd v pondelok odsúdil deviatich katalánskych separatistických lídrov na väzenie v trvaní od deviatich do trinástich rokov. Obvinenia z protištátnej činnosti súvisia s ich úlohou v referende za nezávislosť Katalánska z roku 2017. Medzi odsúdenými sú významní politici z katalánskej vlády, vplyvní aktivisti a ľudia z prostredia kultúry.


Momentálne prvý a druhý celok súťaže sa stretnú 26. októbra. Barca ťahá šnúru 6 zápasov, v ktorých Realu nepodľahla