Články - 20.10.2019 12:37

Courtois sa zatiaľ červená. Jeho štatistiky sú mizerné

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Počas leta 2018 sa belgický futbalový brankár Thibaut Courtois s veľkou slávou sťahoval z Londýna do Madridu, ale vo farbách Realu to nie je taká rozprávka, ako sa pôvodne očakávalo. Už minulosezónnemu priemeru 1,3 gólu na zápas sa čo-to dalo vyčítať a lepšie nevyzerá ani sezóna 2019/20. V súčte všetkých súťaží zatiaľ stihol absolvovať deväť zápasov a inkasoval v nich dvanásťkrát. Ešte horšie je, že si pritom stihol pripísať iba jedenásť úspešných zákrokov.

Mallorka trafila v sobotu priestor troch žrdí jediný raz a oslavovala víťazstvo 1:0. Pred asociačným termínom proti Granade inkasoval dvakrát z piatich striel na bránu, Atlético v derby trafilo bránu jediný raz a predtým Osasunu ani Sevillu defenzíva Realu nenechala vystreliť ani raz. Známym faktom je, že byť v permanencii brankárom vyhovuje viac a nízky počet streleckých pokusov poriadne špatí Courtoisove štatistiky. Prepočítané na hokejovú úspešnosť zákrokov, momentálne je v súčte všetkých súťaží na 47 percentách. Uškodila mu aj Liga majstrov, v ktorej inkasoval päťkrát v dvoch zápasoch, a to naňho smerovalo len deväť presných striel.


Víkendová prehra s Mallorkou bola už šiestou bodovou stratou Realu v tejto sezóne

Možností na vylepšenie čísel pritom bolo viac ako dosť. Veď kráľovský klub už v tomto ročníku La Ligy čelil Valladolidu či Celte Vigo, ktorých ofenzívy nedávajú v priemere ani gól na zápas a patria medzi najhoršie v lige. Ani proti nim však nedokázal uhájiť čistý štít. Paradoxne, to sa mu podarilo proti papierovo oveľa silnejším celkom, ako je Atlético Madrid a Sevilla. Priestor na vylepšenie tejto mizérie dostane belgický reprezentant v dvojzápase s Galatasarayom v Lige majstrov a medzitým v ligových dueloch s Leganés a Betisom. Zamyslene môže vedenie hľadieť na štatistiky Keylora Navasa, ktorý za celú doterajšiu sezónu dostal v PSG len tri ligové góly.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora