Články - 28.10.2019 11:41

Messi: Nemenil by som. Dosiahol som takmer všetko

Zdroj: sita, huste.tv
Lionel_Messi_Zlata_lopta

Aj keď sa argentínskemu futbalistovi Lionelovi Messimu v doterajšom priebehu kariéry nesplnil azda najväčší sen zo všetkých - stať sa majstrom sveta, priznal, že by úspešnú klubovú kariéru nevymenil za túto dokonalú chvíľu. Tridsaťdvaročný rodák z Rosaria bol najbližšie k trofeji svetového šampióna v roku 2014 na "mundiale" v Brazílii, kde z pozície kapitána priviedol Argentínu až do finále. V ňom však Juhoameričania nestačili na mimoriadne kvalitných Nemcov, ktorým podľahli 0:1 po predĺžení.

"Bol by som rád, keby som sa mohol stať majstrom sveta, ale nemyslím si, že by som doterajšiu kariéru vymenil za niečo iné, čo by som mohol dosiahnuť," povedal Messi v rozhovore pre TyC Sports, citoval ho aj web denníka AS. Medzičasom už akceptoval skutočnosť, že do futbalového dôchodku zrejme odíde bez najcennejšej reprezentačnej trofeje. "Mám to, čo mám, čo mi doprial Boh," dodal.

Messi má na konte štyri prvenstvá v Lige majstrov a početné víťazstvá v španielskej La Lige, no úspech v argentínskom drese mu stále chýba. So sklonenou hlavou odchádzal po finále MS 2014 aj rozhodujúcich stretnutiach Copa América v rokoch 2015 a 2016. "Moja kariéra bola beztak úspešnejšia, než som si v mladosti dokázal predstaviť," doplnil Lionel Messi.

Tagy: Lionel Meesi