Články - 28.10.2019 20:22

Takého lídra po desiatich kolách nečakal nikto

Zdroj: Huste.tv

Real Madrid, FC Barcelona, či Atlético Madrid. To sú kluby, ktoré pravidelne v najvyššej španielskej súťaži bojujú o čelné priečky. V tomto momente by ste však len márne hľadali niekoho z tejto trojice na prvej pozícii v tabuľke. Tam sa totiž nachádza nováčik.

Jeden z trojice andalúzskych tímov, ktoré momentálne hrajú La Ligu, Granada CF kraľuje tejto súťaži. Ide o klub, ktorý posledné dve sezóny hral nižšiu súťaž a postup si vybojoval vďaka druhému miestu v uplynulej sezóne druhej najvyššej ligy v Španielsku. Vstup do nového ročníka medzi elitou však zverencom stále len 38-ročného trénera Diega Martíneza vychádza na výbornú. Po neúplných desiatich kolách sa totiž jeho tím nachádza v tabuľke pred všetkými ostatnými súpermi.

V kádri nováčika sa nachádza tiež skúsená dvojica Maxime Gonalons - Roberto Soldado, ktorá patrí k ťahúňom tímu, no je to najmä tímovosť, ktorá Granadu značí. V zápasoch Andalúzanov príliš veľa gólov nepadá, veď iba v dvoch prípadoch to boli duely s viac ako troma gólmi. Granada v tejto sezóne prehrala len dvakrát a to v derby so Sevillou a neskôr s Realom Madrid. Na domácom trávniku však aktuálne ťahá sériu štyroch výhier v rade, vrátane tej proti slávnej Barcelone. "Blaugranas" sa na pôde nováčika nezmohli ani na gól a prehrali tak 0:2.

Historicky najvyššie umiestnenie Granady v najvyššej španielskej súťaži je šieste miesto. To však klub z Andalúzie dosiahol ešte v sezónach 1971/72 a 1973/74. Odvtedy sa ani v jednom prípade nedokázal umiestniť v La Lige na vyššom ako pätnástom mieste. Podarí sa túto sériu v prebiehajúcej sezóne zlomiť? Zatiaľ to vyzerá tak, že áno...