Články - 30.10.2019 14:51

Je na nič! Zimná lopta pre La Ligu vydržala jedno kolo

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Jednou z noviniek pre aktuálny ročník najvyššej španielskej ligy bolo zavedenie "zimnej lopty". Farebný dizajn mal byť využívaný v období medzi 24. októbrom a 23. februárom, kedy hrozí nielen sneženie, ale aj silné dažde, hmly či tma, ktoré zhoršia viditeľnosť. Kreácia značky Puma sa o slovo prihlásila prvý raz počas uplynulého víkendu a mužstvá s ňou absolvovali 10. kolo Primera Division. Ďalšie už nepribudne.

Veľké sťažnosti boli evidované od hráčov, fanúšikov na tribúnach a aj od vysielateľov a televíznych divákov. Lopta totiž nemala tradičnú svietivú červenú farbu, ktorá by v snehu vynikala, ale mala "kreatívnejší" ružový dizajn, ktorý aj výrobca predstavil sloganom "zmeňte to na ružovú".

Hoci sa žiadne z dvadsiatich mužstiev oficiálne nesťažovalo, vedenie súťaže dalo sťažovateľom za pravdu a ďalšie zápasy sa budú hrať so starým dizajnom. Na sociálnych sieťach sa na túto tému vo veľkom žartuje. Návrhárovi údajne hneď ďalšie ráno pristála na stole výpoveď, keďže veľké prípravy šli do koša po dvoch hracích dňoch. Ďalší len nechápavo krútili hlavou nad tým, aký bol problém so starou žltou loptou.


Ako sa lopta chvíľami strácala, môžete posúdiť sami. Minimálne strelci týchto krásnych gólov sa však s tým vysporiadali

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora