Články - 31.10.2019 22:14

Viac sa dalo ťažko spraviť. Leganes sa na Real pripravovalo zvláštne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Keď v španielskej futbalovej lige máte pred sebou súpera kalibru Realu Madrid, je jasné, že treba veci pred zápasom robiť poctivo, zodpovedne a možno aj inak. K srdcu si to vzali futbalisti Leganés, ktorí v jedenástich kolách získali len päť bodov a sú na chvoste ligového poradia. Nálada na tréningoch je napriek tomu dobrá a nasvedčovala tomu aj príprava v štýle vybíjanej s fit loptami.

Zaujímavý tréning na rýchlosť, zrýchlenie a hbitosť to v každom prípade bol. Spoluhráči si pritom doslova vychutnávali, keď mohli zostreliť z nôh manévrujúcich hviezdnych spoluhráčov ako Youssef En-Nesyri či Óscar Rodríguez. Tí nechýbali v ligovom zápase s Realom v základnej zostave, ale ani drsné tréningové metódy im nepomohli k tomu, aby výraznejšie prehovorili do zápasového diania. Výsledkom totiž bola prehra 0:5.

Pekné gesto to bolo aj smerom k fanúšikom. Leganés totiž ukázalo, že hráči sú stále plní odhodlania a dobrej nálady, čo by mohlo znamenať, že bude otázkou krátkeho času, kedy sa to podarí zlomiť. Smutným faktom je, že doteraz má mužstvo priemer necelého pol gólu na kolo a vyhralo jediný raz. Minulý víkend si poradilo s Mallorkou. So sedemnástym Eibarom budú šance na úspech výrazne vyššie ako proti Realu. Ten ostal v kontakte s Barcelonou a v boji o prvenstvo zaostáva o jediný bod.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora