Články - 21.11.2019 21:12

Bale oslavoval postup s provokatívnou vlajkou proti Realu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Nejasnosti okolo budúcnosti Garetha Balea vo farbách Realu Madrid stále novinárov zaujímajú a sú na stope akémukoľvek náznaku, ktorý by mohol prezradiť o čosi viac. Veľmi ochotne takýto krok hviezda Walesu ponúkla po kvalifikačnom zápase proti Maďarsku. Briti mali všetko vo vlastných rukách a domácim víťazstvom 2:0 si zaistili postup na európsky šampionát bez toho, aby ich musel zaujímať slovenský výsledok proti Azerbajdžanu. Záver kvalifikácie pritom sprevádzal aj provokatívny chorál waleských fanúšikov proti Realu. "Wales, golf, Madrid - v takomto poradí" vyspevujú fanúšikovia a obľube sa to teší aj medzi futbalistami.

Po výhre nad Maďarmi, ktorá zvýšila počet nazbieraných kvalifikačných bodov na 14, si hráči z tribúny požičali štátnu vlajku s týmto mottom, oslavovali s ňou, ochotne pózovali a "Baleov pokrik" dokonca aj skandovali. Predovšetkým Španieli to vnímajú veľmi citlivo a najväčšiu hviezdu tohto reprezentačného tímu kritizujú za neúctu voči kráľovskému klubu. Rodák z Cardiffu sa pre to dokonca dostal aj na titulku denníka Marca.

Ospravedlňujúce slová napriek všetkému na Pyrenejský polostrov neputovali. Namiesto toho strelec dvoch gólov v tomto kvalifikačnom cykle poslal len veľmi neúplné dovysvetlenie: "Rozhodne sa cítim lepšie v zápasoch za Wales. Hovorím vo svojom jazyku, cítim sa pohodlnejšie, ale nemení to nič na tom, čo robím na ihrisku," Že sa cíti v reprezentačnom drese lepšie, mu vyčítať nemožno, ale rušivým elementom je to, prečo sa pred Real dostala jeho golfová záľuba. To už nekomentoval. Minimálne to celé priživilo špekulácie o jeho zimnom odchode. Ten sa síce pred aktuálnou sezónou dotiahnuť nepodarilo, ale zlé vzťahy s trénerom Zidanom a vynechávanie Walesana zo zostavy budia stále viac podozrenia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora