Články - 25.11.2019 17:06

Hazard prezradil dôvod, prečo bol totálne mimo formy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Len nedávno si verejnosť mohla prečítať celkom zaujímavé spomienky Johna Obiho Mikela, ktorý označil Edena Hazarda za najlenivejšieho hráča, s akým kedy mohol trénovať. Napriek tomu si však lopty potom v zápase Belgičana až zázračne nachádzali a ten žal slávu. Že na tom môže byť kus pravdy, naznačuje aj priznanie samotného hviezdneho futbalistu. Ten pre francúzsky denník L'Equipe priznal, že v čase prestupu z Chelsea do Realu Madrid bol absolútne mimo formy a mal dobrých pár kíl nadváhy.

Sága o prestupe z hlavného mesta Británie do toho španielskeho sa ťahala pomerne dlho a témou bolo najmä to, za akú sumu by celý transfer mal prebehnúť. Dohodou bolo nakoniec 100 miliónov eur, ale Hazard sa rozhodol celé toto preťahovanie príliš neriešiť a namiesto toho si doprial poriadny relax a dovolenku. Keď sa po letnej prestávke hlásil v Reale, vyzeral "plnšie" a teraz sám priznal, že pribral päť kilogramov. "Nijako to neskrývam. Keď som na dovolenke, som jednoducho na dovolenke," okomentoval svoj prešľap, ktorý by mu ťažko tolerovali aj o poznanie menšie kluby ako Real Madrid.

Presnejšie mal mať po lete 80 kilogramov, čo je podľa jeho vlastných slov zhruba o päť kíl viac ako v čase najlepšej formy. Je však schopný pracovať so svojou váhou veľmi rýchlo a efektívne, čo potvrdil aj počas úvodných dní v Španielsku. Napriek tomu bolo v prvé dva mesiace cítiť výkyvy aj na jeho výkonoch. Aj to v spomenutom rozhovore teraz priznáva. "Ostatný mesiac sa však už cítim oveľa lepšie," skonštatoval sebavedome, hoci v štatistikách má v ročníku 2019/20 zapísaný len jediný gól pri dvanástich súťažných štartoch. To sú o čosi horšie čísla ako by pri takejto posile väčšina fanúšikov očakávala.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora