Články - 23.12.2019 19:24

Ešte jeden katalánsky protest a FC Barcelona hrá bez divákov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Španielsky futbal sa ťažko vyrovnáva s tým, ako sa Katalánci správali počas minulotýždňového El Clásica a najmä bezprostredne po ňom. Pre barcelonský futbalový klub preto vydal rázne ultimátum a pokiaľ sa podobné veci v tejto sezóne ešte raz zopakujú, Camp Nou ostane počas ďalšieho ligového kola prázdny.

Protestne sa o slovo fanúšikovia Barcelony prihlásili už počas samotného duelu, keď hraciu plochu zahádzali loptami a postarali sa tak o prerušenie na niekoľko desiatok sekúnd. Vedenie za to dostalo finančnú pokutu 1 500 eur. "Vyhodnotené to bolo ako vážny incident, ktorý môže byť potrestaný pokutou do výšky tritisíc eur a hrozbou zatvorenia štadióna," stojí v oficiálnom stanovisku disciplinárnej komisie.

Práca sa z futbalových orgánov preniesla na policajné zložky, ktoré okamžite po zápase museli riešiť masívne konflikty a požiare v barcelonských uliciach. Nie prvý raz sa pritom práve FCB stalo priestorom realizácie katalánskej nespokojnosti. V nedávnej minulosti si pamätáme zapálené španielske vlajky či vypískanie štátnej hymny.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora