Články - 06.01.2020 18:55

Neuveriteľná bilancia Vidala: čo strela, to gól

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Arturo Vidal je predmetom intenzívnych špekulácií, odkedy ho tréner vynechal zo zostavy pre decembrové El Clásico a nahnevane odišiel z tréningu. Aj 19. kolo Primera División začal na lavičke, no v 46. minúte zápasu s Espanyolom sa dostal do akcie a odvďačil sa presným zásahom. Zaujímavosťou je, že šlo len o jeho šiesty strelecký pokus v prebiehajúcej sezóne a všetky skončili gólom.

To z neho zároveň robí štvrtého najlepšieho strelca mužstva. Viackrát to padlo len Messimu, Suárezovi a Griezmannovi. Čiľan na trávniku pritom v lige pobudol len zhruba 560 minút, kým prvá trojica odohrala vyše dvojnásobok času. Pri svojich štartoch sa Vidal dostal k strele iba proti Betisu, Seville, Valladolidu, Leganés, Alavés a Espanyolu. Zároveň ide o zoznam zápasov, v ktorých skóroval.

Spomedzi viacnásobných strelcov v Španielsku sa streleckou úspešnosťou s ním nemôže merať nik, no po barcelonskom derby ostala fanúšikom FC Barcelona nepekná pachuť v ústach. S posledným tímom tabuľky len remizovali 2:2, čím umožnili Realu, aby sa bodovo dotiahol. Výrazne k tomu pomohli dve žlté karty Frankieho De Jonga v rozpätí deviatich minút, pre ktoré sa v závere hostia z ihriska absolútne "vytratili" a Espanyol sa dočkal vyrovnania vďaka Wu Leiovi, ktorý je zároveň prvým čínskym futbalistom v histórii, ktorý skóroval proti katalánskemu gigantovi.