Články - 09.01.2020 12:46

Zvláštny biznis so vstupenkami na španielsky Superpohár

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Španielsky futbalový Superpohár predstavil pre tento rok nový formát a s ním aj viaceré zmeny. O trofej bojuje až štvorica klubov - Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid a Valencia. Dejiskom ich miniturnaja je saudskoarabská Džidda, avšak atraktívne merania síl prebiehajú pred poloprázdnymi tribúnami. Fanúšikom z Pyrenejského polostrova sa cestovať príliš nechce, hrá sa cez pracovný deň a náklady na letenky a ubytovanie sú vyše tisíc eur. Už utorkový duel Realu s Valenciou sledovala pomerne komorná návšteva, inak tomu nebude ani v konfrontácii Barcelony s Atléticom. Nedeľné finále by v tomto smere mohlo byť o trošku lepšie.

Zo vstupeniek, ktoré dostali k dispozícii kluby, sa predalo len deväť percent. Najviac sa darilo dvom najslávnejším klubom, ktoré hlásili zopár stoviek záujemcov. Zvyšné dva zúčastnené celky hlásia len zopár desiatok lístkov, ktoré prešli priamo cez klub. Atmosféru tak tvoria futbaloví priaznivci z Blízkeho východu, ktorí sympatizujú s niektorým z účastníkov alebo ich len zaujala možnosť sledovať španielske tímy v akcii. Všetky momentálne hlásia výbornú formu. Barca neprehrala osem ligových kôl, Real dokonca v desiatich, Atlético má štvorzápasovú šnúru bez ligovej prehry a Valencia päť.

Záujem fanúšikov bude jednou z dôležitých tém, ktorú budú určite organizátori riešiť. Prvý raz v histórii sa hrá za účasti štyroch klubov, avšak dejisko za hranicami úplnou novinkou nie je. Minulý rok, hoci len v jednozápasovom formáte, boje vyvrcholili v marockom Tangieri.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora