Články - 09.01.2020 15:03

Impozantný, nádherný a skvelý. Všetci velebia tento gól

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Španielsky Superpohár, ktorý sa hrá formou štvortímového miniturnaja, spoznal svojho prvého semifinalistu v Reale Madrid. Ten zdolal Valenciu 3:1 a vo finále na saudskoarabskej pôde vyzve víťaza duelu Barcelona - Atlético Madrid. Najdiskutovanejším momentom prvej semifinálovej bitky bol gól Toniho Kroosa, ktorý skóroval priamo z rohového kopu.

Nemecký záložník takto vytrestal obrovskú nepozornosť defenzívy v pätnástej minúte. Brankár Jaumé Doménech vyšiel na úroveň päťky a organizoval si obranu, zatiaľ čo nikto z jej členov nevenoval pozornosť Kroosovi a nepokryl bližšiu žrď. Zatočiť loptu do brány podobným spôsobom je ťažkým kúskom, obzvlášť v rýchlosti, bez prípravy a s očakávanou reakciou brankára. Ten však už na loptu nedočiahol a pre Kroosa šlo o štvrtý tohtosezónny gól.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Toni Kroos (@toni.kr8s),

Španielska tlač píše o "historickom" či "olympijskom" góle. Druhý prívlastok má svoj pôvod vo veľmi dávnej histórii. Takéto góly priamo z rohu začali byť uznávané až v roku 1924. Na olympiáde v tom istom roku hneď dvakrát takto loptu poslal do siete Uruguajčan Héctor Scarone, no ani jeden mu uznaný nebol. Keď to však v októbri práve proti tejto krajine padlo Argentínčanovi Cesáreovi Onzarimu, hralo sa už s novými pravidlami. Práve tak vznikol názov "gol olímpico".

Aj sociálne siete spustili vlnu pochvál a poklôn na adresu bývalého hráča Bayernu. Cez Twitter ho za skvelý gól pochválil Thomas Müller, priamo na pozápasovej tlačovej konferencii aj Zinedine Zidane. Ten takýmto spôsobom v zápase experimentoval. Zaobísť sa musel bez Balea aj Benzemu a postavil až päť záložníkov. Práve stredopoliari strelili všetky tri madridské góly a Valencia znížila až v absolútnom závere.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora