Články - 12.01.2020 09:49

Tréner Málagy prišiel o miesto pre chúlostivé video

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Málaga CF je zatiaľ v druhej najvyššej španielskej futbalovej súťaži ďaleko od postupových priečok. Na lídra súťaže stráca 21 bodov a výrazne bližšie sa nachádza k zóne zostupu. Celkom logicky sa špekulovalo o zmene na trénerskom poste a stolička Víctora Sáncheza sa stala poriadne labilnou. Jeho postavenie mimo služby napriek tomu zaujalo a prekvapilo. Prišlo počas šesťzápasového obdobia bez ligovej prehry a jeho dôvodom je video so sexuálnym obsahom, ktorého objektom je práve rodák z Madridu, ktorý ako hráč nejaký čas pobudol aj vo farbách Realu. Na krátkom videu sedí pred kamerou v klubovom oblečení Málagy a sebaukája sa.

Reakcia vedenia bola okamžitá a Sánchez po zverejnení nahrávky prišiel o svoje trénerské miesto a jeho pozície momentálne zastávajú doterajší asistenti. Tréner sa rázne háji. Tvrdí, že bol obeťou sexuálneho vydierania, k aktu ho prinútili a vadí mu navyše aj zverejnenie videa na internete. To sa síce pomerne rýchlo z webov stratilo, avšak vo veci už koná polícia a aj to obmedzuje možnosti vyjadrovať sa na verejnosti. Sánchez sa zároveň vyhráža všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom video šíria cez sociálne siete alebo komunikačné aplikácie a na svojej strane má aj rodinu či prezidenta Španielskej futbalovej federácie.

Nanešťastie, šéfom andalúzskeho klubu je Abdulláh Al Thání. Katarčan, vychovaný vo veľmi konzervatívnom prostredí, to považuje za zhanobenie značky a neprijateľný akt bez ohľadu na okolnosti. Prostredníctvom Twitteru koučovi odkázal, aby sa netváril ako bezchybný anjel, k veci sa postavil ako chlap, priznal si chybu a prestal sa vyhovárať na všetkých okolo. Na svojom si s veľkou pravdepodobnosťou bude trvať bez ohľadu na výsledky policajného vyšetrovania a s bývalým kormidelníkom Olympiakosu, Deportiva či Betisu sa rozlúči. Sánchez pritom Málagu vedie od apríla 2019, kedy nahradil Juana Muniza a klub už bol druholigistom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora