Články - 14.01.2020 18:29

Jedna legenda Barcu kritizuje, druhej to vynieslo ponuku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Nestáva sa často, aby líder súťaže zvažoval prepustenie trénera. K podobnému kroku sa však odhodlal FC Barcelona a intenzívne sa pustil do hľadania náhrady, dokonca kým starý kouč bol stále vo funkcii. Klub absolvoval najprv rokovania s klubovou legendou Xavim, ktorého trénerské skúsenosti sa doteraz týkajú výlučne katarského Al Saddu. Druhým horúcim kandidátom bol Mauricio Pochettino. Ten v Barcelone v minulosti už trénoval, a to konkurenčný Espanyol.

Dôvodom neistej pozície Ernesta Valverdeho boli nepresvedčivé výkony tímu. Ten je síce stále na čele Primera Division, no z ostatných piatich zápasov vyhral jediný raz, čo zahŕňalo aj semifinálovú prehru v Superpohári. Súčasného trénera sa rázne zastal Andrés Iniesta a kritizuje vedenie za spôsob, akým s ním zaobchádza. "Rešpekt voči trénerovi musí existovať za každých okolností. Čo môže najviac ublížiť, je práve spôsob, akým sa k nemu pristupuje. Situácia trénera je takto veľmi oslabená," prezradil médiám svoj postoj k situácii. Reči o tom, že by ho mohol nahradiť Iniestov dlhoročný spoluhráč, sa prvý raz objavili po bezgólovom El Clásicu. Ligová remíza na pôde Espanyolu a následná pohárová prehra s Atléticom ešte pridala na intenzite. Xavi však ponuku odmietol s odôvodnením, že ešte chce trénersky dozrieť v Katare.

Reči o Pochettinovi boli pomerne zvláštne. Bývalý tréner Espanyolu a Tottenhamu v minulosti prezradil, že by nikdy neprijal ponuku od arcirivala týchto dvoch mužstiev, čiže Barcelony a Arsenalu. Stalo sa tak v roku 2018 a bolo ťažké predpokladať, že svoj názor na vec zmenil. Podľa mnohých je trénovanie Barcelony a Lionela Messiho obrovským lákadlom pre akéhokoľvek trénera, a to aj napriek tomu, že jeho väzby na mestského rivala sú mimoriadne silné. Veď za Periquitos odohral 275 zápasov a ďalších 160 odkoučoval. Lenže ponuku skutočne odmietol a Katalánci siahli po pláne "B". Tou bol pomerne nečakane Quique Setien, ktorý naposledy viedol Real Betis.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora