Články - 16.01.2020 16:22

Unikátna štatistika trénera Realu Madrid

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Bývalý francúzsky futbalista a aktuálny tréner Realu Madrid Zinedine Zidane len pred nedávnom so svojim tímom získal španielsky superpohár a môže sa tak popýšiť unikátnou štatistikou. V úlohe hlavného trénera "Bieleho baletu" totiž absolvoval deviaty finálový zápas a v žiadnom z nich neodchádzal ako porazený.

V rámci národného superpohára to bol druhý finálový duel, ktorý Zidane ako tréner madridského klubu absolvoval. S Atléticom to síce bol napínavý zápas až do samého záveru, keď rozhodovali pokutové kopy, no francúzsky kormidelník si svoju bilanciu nepokazil. Prvý triumf v superpohári zaznamenal ešte v roku 2017, keď si Real v dvojzápase poradil s Barcelonou celkovo 5:1. Francúz dvakrát uspel aj vo finále európskeho superpohára. V rokoch 2016 a 2017 "Biely balet" porazil Sevillu, resp. Manchester United.

Účasť vo finále európskeho superpohára si hráči madridského tímu zaručili víťazstvom v Lige majstrov UEFA. Tú Zidane vyhral trikrát a to v sezónach 2015/16, 2016/17 a 2017/18 vďaka čomu zavŕšil víťazné treble. Ďalšie dva finálové úspechy bývalého francúzskeho reprezentanta prišli na Majstrovstvách sveta klubov v rokoch 2016 a 2017, kedy Real v súboji o zlato zdolal japonskú Kašimu Antlers, resp. brazílske Grémio. Okrem týchto úspechov dokázal Zinedine Zidane ako tréner Realu Madrid získať v sezóne 2016/17 aj ligový titul, no tam sa nejednalo o ocenenie z finálového zápasu.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora