Články - 25.01.2020 12:48

To bola eufória! Takto treťoligista prešiel cez Atlético

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Stred tohto týždňa patril v španielskom futbale pohárovej súťaži a viaceré celky z najvyššej ligy pôsobili, akoby museli hrať za trest. Hneď osem z nich vypadlo, ďalší sa udržali jediným gólom alebo predĺžením. Štvrtok z osudia odstránil Celtu Vigo, Eibar, Betis aj Atlético Madrid. V ostatné dni padol aj Espanyol, Levante, Mallorca, Valladolid, Getafe a Alavés.

Namále mala napríklad aj Barcelona, ktorá na Ibize prehrávala 0:1, vyrovnanie prišlo až po vyše hodine hry a o rozhodujúci gól sa postaral v 94. minúte Griezmann. Tesne odvrátilo šestnásťfinálovú hanbu aj Bilbao, ktoré malo proti Elche viac šťastia pri penaltách a Valencia aj Leganés predčili svojho treťoligového súpera o jediný gól. Najväčší šok však pripravilo Atlético Madrid, ktoré padlo na pôde Leonesy 1:2 po predĺžení. Ide o celok, ktorý hrá tretiu ligu, no vo svojej skupine sa drží v popredí a pravdepodobne zabojuje o postup do La Ligy2. To je však pre madridský klub slabá útecha.

Od semifinálového superpohárového víťazstva nad Realom Madrid prehrali "Los Colchoneros" trikrát v rade. V 62. minúte pritom Ángel Correa poslal svoje mužstvo do vedenia, ale tesne pred koncom riadnej hracej doby domáci vyrovnali a 108. minúta duelu priniesla šokujúce rozhodnutie. Hrdinom sa stal dvadsaťročný stredopoliar Antonio Adán. Jeho zásah ľavačkou znamenal, že budúci týždeň Leonesa vyzve Valenciu. "Vytvorili sme si dostatok šancí na skórovanie, ale domáci gólman mal fantastický večer. Súper hral s veľkým nadšením, odohral skvelý zápas a gratulujem mu k postupu. Táto súťaž je krásna, pretože keď v nej chcete uspieť, nemáte priestor na zaváhanie," zhodnotil na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Diego Simeone.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Cultural y Deportiva Leonesa (@cydleonesasad),

Cultural Leonesa podobný úspech na scéne Copa del Rey ešte nikdy nedosiahol. V minulosti už mal možnosť konfrontovať sa s elitnými španielskymi mužstvami. Práve Atlético ho vyradilo v ročníkoch 2002/03 a 2003/04, o šesť rokov neskôr Barcelona výsledkom 5:0, v roku 2016 Real Madrid v dvojzápase 7:1 a 6:1 a minulý rok Barcelona v dvojzápasovom súčte skóre 5:1.