Články - 28.01.2020 20:41

Barcelonská prehra s Valenciou mala ultras dohru

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

FC Barcelona mal výborný vstup do aktuálneho ročníka a s prehľadom sa dostal do čela poradia La Ligy. Lenže v druhej polovici decembra prišla kríza, len tri víťazstvá počas ôsmich súťažných duelov, výmena trénera a navyše jeho nahradenie mnohými spochybňovaným Quiqueom Setiénom. V stredu sa Barca poriadne natrápila na postupe cez Ibizu v Pohári a v sobotu podľahla Valencii 0:2. Kalich trpezlivosti fanúšikov pritom evidentne preteká.

Dokázalo to ich vyčíňanie pred zápasom s domácou Valenciou. Katalánci mali síce 74-percetné držanie lopty, no strelecky súpera neprevýšili a dva góly Maximiliana Gomeza znamenali stratu všetkých bodov. Tomu predchádzali nepokoje v blízkosti Mestally, keď námestiami lietali lavice a stoličky z neďalekých terás, svetlice a hocičo, čo chuligánovi na ulici prišlo pod ruku. Polícia dokonca zaistila aj niekoľko malých zbraní.

Pripísať všetku vinu na Barcelončanov by nebolo správne. Ultras skupina Youmus z východu krajiny si od svojho vzniku drží ako jeden zo svojich základných postojov "antikatalanizmus". Keď ich mesto navštívili radikálni barcelonskí Boixos, konflikt bol na spadnutie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora