Články - 31.01.2020 11:55

Druholigista vyradil dva veľkokluby za osem dní. Kto bude ďalší?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

V domácich pohároch jednotlivých krajín sa občas stáva, že favorit stroskotá na ligovo nižšie postavenom klube. Aktuálny ročník španielskeho Copa del Rey podobný príbeh ponúka. Druholigový klub Mirandes totiž v šestnásťfinále vyradil Celtu Vigo a aby toho nebolo málo, v osemfinále si to o osem dní neskôr odniesla Sevilla!

Písala sa streda 23. januára, kedy bol naplánovaný zápas Mirandes - Celta Vigo. Bývalý zamestnávateľ Stanislava Lobotku síce neprežíva ideálnu sezónu, no napriek tomu sa očakávalo, že druholigistu v šestnásťfinále vyradí. Opak sa stal skutočnosťou, keď sa stretnutie v riadnom hracom čase skončilo remízou a rozuzlenie tak muselo prísť v extra nadstavenom čase. Gól napokon padol v 114. minúte a postarali sa oň domáci futbalisti. Predĺženie napokon dohrali bez inkasovaného gólu a tešili sa tak z postupu do osemfinále, kde im bola prisúdená Sevilla.

Tentokrát sa už naozaj očakávalo, že si veľkoklub postráži postup do štvrťfinále a ukončí tak púť druholigového zástupcu. Mirandes však dokonale zaskočili aj ďalšieho zvučného súpera. Už po tridsiatich minútach viedol aktuálne desiaty tím druhej najvyššej súťaže 2:0 a keď v 85. minúte pridal tretí presný zásah, bolo jasné kto postúpi do štvrťfinále. Sevilla síce ešte skorigovala na konečných 3:1, no to už nič nezmenilo na tom, že sa medzi najlepšiu osmičku prebojoval outsider. Súpera Mirandes určí žreb, no v hre sú už len kluby z La Ligy vrátane Realu Madrid, Barcelony či Valencie. Zdá sa, že by sa futbaloví giganti mali začať prípadnej konfrontácie obávať.