Články - 06.02.2020 15:08

Výnimočná štatistika Zidana. S Realom prevažne neprehráva

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Bývalý francúzsky reprezentant a aktuálny tréner Realu Madrid Zinedine Zidane disponuje skvelou štatistikou. Ako tréner španielskeho veľkoklubu totiž prehral zápas len 22-krát. To zo 192 stretnutí, ktoré ako kouč absolvoval činí výnimočnú percentuálnu úspešnosť. Necelých 11,5% duelov ťahal so svojim tímom za kratší koniec, čo je najmenej v histórii klubu.

Z necelých dvesto odtrénovaných zápasov vyhral ako tréner Realu až 131 a získal tak priemerne 2,25 bodu na zápas. Zidane pôsobí na lavičke "Bieleho baletu" po druhýkrát, keď najskôr na tomto poste pôsobil od januára 2016 do mája 2018. Následne si od trénovania dal pauzu a do Madridu sa vrátil v marci minulého roka po neúspešných pôsobeniach Julena Lopeteguiho a Santiaga Solariho.

Real Madrid aktuálne vedie najvyššiu španielsku súťaž s trojbodovým náskokom pred úhlavným rivalom z Barcelony. Inkasoval v aktuálnom ročníku najmenej gólov spomedzi všetkých tímov La Ligy a má v kádri druhého najlepšieho strelca súťaže. Dnes na Madridčanov čaká štvrťfinálový zápas domáceho pohára proti Realu Sociedad, ktorý odohrajú na domácom trávniku.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora