Články - 06.02.2020 12:58

Spanilá jazda pokračuje! Druholigista vyradil tretí veľkoklub

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Už po vyradení dvojice Celta Vigo - Sevilla sa do pozornosti futbalových fanúšikov dostal druholigový španielsky klub Mirandes. Vo včerajšom štvrťfinálovom zápase domáceho pohára sa prekvapenie súťaže predstavilo znova na domácom trávniku. Tentokrát to bol Villarreal, ktorý sa pokúšal o postup cez papierového outsidera. Mirandes však opäť doma zabral naplno a vyradil tak tretí veľkoklub v priebehu necelých dvoch týždňov!

Aktuálne jedenásty tím druhej najvyššej súťaže sa v zápase s favorizovaným Villarrealom ujal vedenia v sedemnástej minúte zásluhou brazílskeho útočníka Matheusa Aiasa, ktorý sa presadil aj v predošlých dvoch kolách proti Celte Vigo a Seville. "Žltá ponorka" síce vyrovnala o pätnásť minút neskôr, no posledné slovo mal v prvom polčase domáci celok, ktorý v závere z penalty išiel po druhýkrát do vedenia.

Z pokutového kopu sa presadil aj súper a to zásluhou Santiho Cazorlu v úvode druhého polčasu. Za stavu 2:2 sa tak očakávala dráma až do samého konca, no len dve minúty po vyrovnaní favorita strelili tretí gól v zápase domáci. Mirandes zvládol dotiahnuť duel do víťazného konca, keď ešte v nadstavenom čase spečatil postup štvrtým gólom v sieti Villarrealu. V semifinále Copa del Rey tak môže naraziť na Granadu, no tiež na jedného z gigantov. Real Madrid a FC Barcelona však musia postup spečatiť dnes večer, kedy ich čaká štvrťfinále súťaže.