Články - 18.02.2020 11:51

Casillas s novou ambíciou. Chce šéfovať španielskemu futbalu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Vo svojich 38 rokoch ohlásil futbalový brankár Iker Casillas novú ambíciu. Chce sa stať prezidentom Španielskej kráľovskej futbalovej federácie a kandidovať na tento post bude už v najbližšom volebnom období. Zámer prezentoval cez sociálne siete a jeho sľubom je dostať federáciu na takú úroveň, na akej je samotný futbal v krajine - absolútna špička.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Iker Casillas (@ikercasillas),

Hlavným protikandidátom gólmana portugalského Porta, bude súčasný prezident Luis Rubiales. Ten sa na túto stoličku dostal v roku 2018. Rovnako ide o bývalého futbalistu, no v Levante, Xereze či Alicante veľkú dieru do sveta neurobil. Doteraz sa v čele španielskeho futbalu vystriedalo dvadsaťpäť rôznych mužov, pričom samotná federácia existuje od roku 1909, ale prvé štyri roky fungovala bez čelného predstaviteľa.

Dátum najbližších španielskych futbalových volieb ešte známy nie je, rovnako tak nebol oznámený ani koniec kariéry Casillasa. Odchovanec Realu Madrid absolvoval v materskom klube 17 seniorských sezón, až sa pobral do Portugalska. V sezóne 2018/19 odchytal za FC Porto 42 súťažných zápasov, tento rok zatiaľ ani jeden. Môže za to májový infarkt. Medzičasom už opäť začal trénovať a ponuku dostal aj z trénerských štruktúr klubu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora