Články - 21.02.2020 11:22

Barcelona predstavila novú posilu. Nejde o žiadne zvučné meno

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Jeden z najväčších futbalových klubov na svete FC Barcelona predstavil novú posilu. Napriek tomu, že sa prestupové obdobie už skončilo, Katalánci dostali výnimku a pri početných zraneniach mohli posilniť svoju ofenzívu.

Voľba napokon padla na dnes už bývalého útočníka Leganesu Martina Braithwaita. Dánsky útočník má zaplátať dieru po nepríjemných zdravotných problémoch Luisa Suáreza a Ousmana Dembélého. Zároveň má pomôcť dvojici Lionel Messi - Antoine Griezmann v strieľaní gólov. Skúsený futbalista síce nepatrí k výrazným ostrostrelcom, keď sa v posledných dvoch sezónach nedostal ponad hranicu desiatich gólov, no hovorí sa, že v Barcelone by to mohlo padať každému.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

? Welcome to your new home ? ⚽ @braithwaite_no1

Príspevok, ktorý zdieľa FC Barcelona (@fcbarcelona),

Braithwaite v minulosti pôsobil v domácej lige, no vyskúšal si aj pôsobenie v anglickom Middlesbbrough, francúzskych kluboch Toulouse a Bordeaux či naposledy v spomínanom CD Leganes. V tejto sezóne odohral 28-ročný dánsky reprezentant v La Lige dvadsaťštyri zápasov, v ktorých zaknihoval šesť gólov. Svojmu novému zamestnávateľovi by mohol byť k dispozícii už vo víkendovom zápase proti Eibaru.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora