Články - 29.02.2020 10:22

Blíži sa El Clásico. To posledné sa skončilo bez gólov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Prvý marcový deň ponúkne obrovskú futbalovú lahôdku. V nedeľu večer sa totiž uskutoční mimoriadne sledované El Clásico, v ktorom si zmerajú sily tradiční rivali Real Madrid a FC Barcelona. Naposledy bol duel týchto súperov odložený pre nepokoje v Katalánsku, no tentokrát by sa mal uskutočniť bez problémov.

Dva najlepšie španielske kluby sa stretli 18. decembra minulého roka a stalo sa to, čo takmer nikto neočakával. Súboj sa skončil bez gólov a to po prvýkrát od novembra 2002. Deľba bodov sa očakáva aj v tomto prípade. Oba tímy neprežívajú ideálne obdobie, čo sa môže odzrkadliť na ich výkone. Real Madrid nevyhral už tri zápasy v rade, kým Barcelona nezvládla osemfinálový duel Ligy Majstrov proti Neapolu.

Kľúčovou témou sú tiež zranení hráči. Tých je na oboch stranách dosť, keďže Zinedinovi Zidanovi chýbajú Marco Asensio, Eden Hazard, no aj vykartovaný Rodrygo. Na opačnej strane sa Quique Setién bude musieť zaobísť bez Jordiho Albu, Ousmana Dembélého, Sergiho Roberta či Luisa Suáreza. Kluby tak majú pred sebou neľahkú úlohu.

O čosi lepšie je na tom štatisticky lepšie Real, ktorý síce stráca na lídra z Barcelony dva body, no na domácom trávniku stratil v prebiehajúcej sezóne len osem bodov. "Blaugranas" naopak na súperových ihriskách nazbierali len polovicu bodov z celkovo možných 36. Madridčania taktiež disponujú skvelou defenzívou, keď inkasovali len sedemnásť gólov, čo je najmenej spomedzi všetkých tímov. Čeliť však budú najlepšiemu útoku La Ligy a tak je všetko pred slávnym El Clásicom otvorené.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora