Články - 06.03.2020 22:09

Hazardovo zranenie je bojom s časom. EURO s veľkým otáznikom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Počas minulej sezóny sa Eden Hazard prezentoval 21 strelenými gólmi a následne s veľkou pozornosťou prestúpil z Chelsea do Realu Madrid. Pôsobenie v kráľovskom klube však pre Belgičana zďaleka nie je rozprávkou. Skóroval len jediný raz a sezónu 2019/20 mu poznačili viaceré zranenia. Kým v úvode šlo o "bežný" problém so stehenným svalom, následné zranenie členka ho už prinútilo absentovať tri mesiace a zlomenina ihlice v zápase 25. kola znamená predčasný koniec klubovej sezóny.

Keďže sa v lete bude hrať európsky šampionát a Belgicko bude patriť medzi jeho najväčších favoritov, na mieste je otázka, či pôjde skutočne len o klubovú sezónu, ktorá v Španielsku končí v predposledný májový víkend. Operácia v americkom Dallase bola zameraná na jeho členok aj na nápravu zlomenej kosti predkolenia a kluboví lekári Realu avizujú, že budú jeho zdravotný stav pozorne monitorovať.

Prvotné odhady hovoria, že by mal byť mimo diania opäť najmenej tri mesiace. To znamená, že jeho účasť na EURO 2016 je ohrozená a pôjde o veľkú "tesnotku". Belgičania hrajú úvodný šampionátový zápas 16. júna proti Rusku. Okrem neho ich v základnej skupine B bude konfrontovať aj Dánsko a Fínsko.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora