Články - 17.03.2020 09:00

Vtipný príbeh o tom, ako Fábregas prehral stávku s Caballerom

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: instagram/sita
Cesc Fabregas_FC Chelsea

Španielsky futbalový stredopoliar Cesc Fábregas sa prostredníctvom instagramu podelil o nevšedný príbeh, ktorý sa udial ešte predvlani v čase, keď hrával za anglický klub FC Chelsea. Tridsaťdvaročný majster sveta (2010) aj Európy (2008 a 2012) prehral stávku s argentínskym brankárom Willym Caballerom a podľa dohody mu musel kúpiť automobil Range Rover.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

So, after a player already told the story to the press of what happened one day in 2018 and many people asked me if it’s true, there we go. Many times for many years after training, I stay a little bit longer to take some penalties. I always made little bets with the goalkeepers to put a bit of spice into the challenge. For some reason, I never really missed one. So one day i got too confident and it got a of out of hand. It was Willy Caballero’s turn and I told him that if he saved it I’d get him a Range Rover. Unfortunately for me, he saved it in front of the whole team so you can imagine how it went... I went from feeling the most confident, to feeling the most stupid guy on earth ?. Everybody obviously was shouting and laughing that I had to pay my debt. I went to a scrapyard and I found a destroyed Range Rover that couldn’t be used at all for £950 so I said, you know what? I’ll get that. The next day they brought it to the training ground and well... I’ll show you the rest on a video. The lesson of the story is: Don’t bet at all at any cost. @willycaba

Príspevok, ktorý zdieľa Cesc Fàbregas (@cescf4bregas),

Keďže sa však pri uzatváraní stávky nedohodli na konkrétnostiach, Fábregas nakoniec spoluhráčovi zadovážil rozbitý a nefunkčný starší typ tejto značky, ktorej nové modely stoja od 30-tisíc libier vyššie. "Po tom, ako sa pred dvomi rokmi objavila v médiách zmienka o tejto stávke, sa ma mnohí pýtali, či je to pravda. Nadišiel čas všetko vyrozprávať," vyhlásil Fábregas podľa webu denníka Sport-Express.

Počas doterajšej kariéry sa mnohokrát pri trénovaní jedenástok stavil s brankármi o najrôznejšie veci, až dovtedy však nikdy neprehral. "Moja sebaistota sa mi nakoniec vypomstila. Keď som sa stavil s Willym Caballerom, povedal som mu, že mu kúpim takéto auto, ak mi chytí jedenástku. Bohužiaľ pre mňa, prehral som. Pocit neobmedzeného sebavedomia sa u mňa zmenil na pocit najväčšieho hlupáka. A tak som sa vybral na vrakovisko a našiel som tam túto nepoužiteľnú 'rachotinu'. Zaplatil som za ňu 950 libier a nasledujúci deň dovliekol do nášho tréningového centra. Zvyšok si môžete pozrieť na videu. A aké z toho vyplýva ponaučenie? Nikdy nestávkujte. Za žiadnu cenu," skonštatoval momentálne hráč AS Monako Cesc Fábregas.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora