Články - 30.03.2020 23:37

Sergio Ramos o góle, po ktorom mohol v pokoji zomrieť

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Španielsky futbalový stopér Sergio Ramos má vo svojej kariére zaznamenaných 91 súťažných gólov za Real Madrid, 21 za španielsku reprezentáciu a ešte predtým tri vo farbách FC Sevilla. Kariéru mu navyše zdobí množstvo trofejí, od európskeho šampionátu hráčov do 19 rokov, cez štyri triumfy na MS klubov, štyri španielske majstrovské tituly, štyri víťazstvá v Lige majstrov, dva tituly majstra Európy až po titul svetového šampióna z roku 2010. Človek by si myslel, že pritom všetkom vie len veľmi ťažko ukázať na jeden výrazný míľnik svojho futbalového života. Lenže opak je pravdou.

V nedávnom rozhovore si zaspomínal na jeden veľmi konkrétny gól, ktorý vo svojej kariére radí nad všetky ostatné. Ide o finále Champions League 2013/14, kedy sa hralo v Lisabone madridské derby. Ešte v 93. minúte sa zdalo, že trofej získa Atlético, no nasledoval rohový kop a po ňom hlavička Ramosa, ktorá zapadla do siete Thibauta Courtoisa. Faktom je, že ide o jeden z najpamätnejších gólov novodobej éry tejto súťaže a podobne to vidí aj jeho autor. "Po mojom vyrovnaní proti Atleticu Madrid som si povedal: teraz môžem pokojne zomrieť. Toto bolo mojím životným cieľom," povedal s vedomím, že predĺženie jeho spoluhráči absolútne ovládli a vyhrali nakoniec 4:1.

Aby bola predstava, s čím Sergio Ramos porovnáva, tak pripomeňme aj ďalšie jeho dôležité góly. V madridskom derby dokázal celkovo skórovať šesťkrát, napríklad aj v ďalšom spoločnom finále v roku 2016, ktoré Real vyhral 2:1 po penaltovom rozstrele. Štyri góly dal aj Barcelone, pričom v marci 2013 rozhodol ligové El Clásico na domácej pôde v 82. minúte. V semifinále Ligy majstrov 2013/14 režíroval v Mníchove demontáž domáceho Bayernu 4:0 dvomi zásahmi. V auguste 2016 poslal vyrovnávajúcim gólom do predĺženie UEFA Superpohár proti Seville a v ňom Madridčania duel zlomili na svoju stranu a v decembri 2018 sa hlavičkou presadil vo finále bojov o honor najlepšieho klubu sveta proti Al-Ainu. Zaujímavosťou je, že v najcennejšom drese strieľa góly len v prípravných a kvalifikačných zápasoch. Na európskom či svetovom šampionáte odohral dovedna 23 stretnutí, no nikdy neskóroval.