Články - 31.03.2020 08:06

Ako si zruinovať kariéru? Srbský tréner dáva za príklad Jovića

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: sita/huste.tv

O životospráve športovcov v 80. či 90. rokoch sa dá hovoriť veľmi kriticky, ale v dnešnej dobe ide o veľmi dôležitú časť pre kariérny úspech v ktoromkoľvek odvetví. Okrem toho je dôležité, aby dokázal lichotivé zárobky a prvé úspechy v mladom veku futbalista zvládnuť v hlave, a to je vec na ktorej "zhorí" ďalší balík talentov. Veľmi podobný scenár predpovedá útočníkovi Lukovi Jovićovi bývalý reprezentant Juhoslávie a následne dlhoročný tréner Dragoslav Stepanović. 22-ročný Srb pritom v júli 2019 s patričným rozruchom prestupoval z Eintrachtu Frankfurt do Realu Madrid. Doterajších 24 štartov však pretavil len na dva presné zásahy.

Viac sa oňho zaujíma bulvár. Partnerku nechal len pár mesiacov potom, ako mu porodila syna a zakrátko bol odhalený jeho vzťah s modelkou Sofijou Miloševičovou, ktorá pomerne rýchlo otehotnela. Jović to šiel osláviť veľkolepým žúrom do Belehradu, porušil tým štátom nariadenú karanténu a vo vlasti mu tak hrozí väzenie. Kriticky sa k nemu vyjadrovali aj srbské politické špičky, ktoré mu svojimi mediálnymi výstupmi odkázali, že ide zlým príkladom a mylne sa domnieva, že mu peniaze zaručujú beztrestnosť. Hráč sa pritom vyhováral na to, že po návrate z Madridu dostal nesprávne inštrukcie o meniacich sa nariadeniach ohľadom koronavírusu.


Jović opúšťal Eintracht Frankfurt po dvoch sezónach, v ktorých v súčte nastrieľal 25 bundesligových gólov

"Nemôžem uveriť, čo tento chlapec robí sám sebe. Pritom dobre viem, aký bol v detstve. Spával v otcovom aute, pretože sa nevedel dočkať, keď pôjde ráno na tréning. Pre futbal vedel obetovať všetko. Neviem, čo sa stalo. Luka Jovič však tlačí na sebadeštruktívne tlačidlo a robí všetko pre to, aby si zničil kariéru," povedal o odchovancovi Crvenej Zvezdy tréner Dragoslav Stepanovič. Aj ten značnú časť svojho futbalového pôsobenia venoval belehradskému klubu, okúsil aj španielsky, anglický a nemecký futbal, vrátane Frankfurtu, ktorý v deväťdesiatych rokoch aj krátko trénoval.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora