Články - 06.04.2020 22:49

Bitka dobrovoľníkov! Barcelonskí ultras zaútočili na fanúšika rivala

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Niet pochýb o tom, že nadšeným futbalovým fanúšikom už šport chýba a nejaký čas ešte budú musieť čakať. Taká španielska liga je pozastavená od 10. marca a ľahšie zmýšľajúci jedinci začali prenášať nevhodné prejavy z tribún do iného prostredia, dokonca do nemocníc. V Barcelone sa zdravotné centrá tešia veľkej výpomoci od dobrovoľníkov, ktorí pacientov aj zdravotníkov zásobujú potravinami. Na chodbe však na seba narazila dvojica z tvrdého jadra FCB na priaznivca konkurenčného Espanyolu.

Scéna, ktorú opisuje denník Marca, sa odohrala v priestoroch nemocnice Valle de Hebron a zachytili ju kamery. Dvojica členov Boixos Nois spoznala priaznivca modro-bieleho klubu a bez toho, aby konflikt nejako výraznejšie eskaloval, ho začala udierať. Ten sa vážnejším zraneniam vyhol len včasným únikom, po ktorom ho už po nemocničných priestoroch agresori nenaháňali. Prívrženci spomenutej radikálnej skupiny neobmedzujú svoje pôsobenie len na športovú oblasť. Aktívne sa angažujú aj v politických témach, majú ľavicové a nacionalistické smerovanie a jednou z ich výrazných tém je oddelenie Katalánska od Španielska.

Barcelonské tímy sa pred prerušením La Ligy nachádzali na opačných póloch tabuľky. Kým Espanyol okupoval posledné miesto so šesťbodovým mankom na záchranu, "blaugranas" súťaži kraľovali s dvojbodovým náskokom pred Realom. Napriek tomu ich prvé tohtosezónne derby prinieslo remízu 2:2 a priamo na štadióne RCDE ho sledovalo vyše 31 tisíc fanúšikov. Druhý vzájomný zápas mal prísť na rad na začiatku mája.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora