Články - 10.04.2020 16:27

Zosmiešnil Messiho, fanúšikovia žiadajú jeho odchod

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Chorvátsky stredopoliar Ivan Rakitić v lete 2014 prestúpil do Barcelony a okamžite sa stal jedným z pilierov jej základnej zostavy. Jeho postavenie však zďaleka nie je také, aby si mohol robiť žarty na úkor najväčšej modly súčasného klubu. Na Instagrame trochu precenil svoju pozíciu alebo len nedomyslel svoj príspevok. Sériami fotografií si zaspomínal na najväčšie míľniky svojej doterajšej kariéry, medzi ktorými bolo chorvátske víťazstvo nad Argentínou 3:0 v skupinovej fáze MS 2018. To by až tak nevadilo, lenže na jednej z momentiek si posadil na zadok Lionela Messiho a vznáša sa popri ňom s loptou pod svojou kontrolou.

Messi je jeho dlhoročným klubovým spoluhráčom a predovšetkým postavou, na ktorú katalánski fanúšikovia nedajú dopustiť. Fotografiu tak vnímajú ako veľký výsmech a potupu, ktorú sa mal pokúsiť Rakitić pripraviť Argentínčanovi. To je v ich očiach neospravedlniteľné a viacerí v komentároch žiadajú Chorvátov odchod z tímu. Odkazujú mu, aby šiel hrať naspäť do priemerných klubov formátu Sevilly, Schalke 04 či Bazileja, ktorými si pred Barcou prešiel alebo jednoducho len aby vypadol.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ivan Rakitic (@ivanrakitic),

Práve sevillskému triumfu v Európskej lige 2014 venoval ďalšiu zo sérii fotografií, zatiaľ čo pôsobenie v Gelsenkirchene si pripomenul výhrou nad Bayernom Mníchov a gólom do siete legendárneho Olivera Kahna. V týchto prípadoch sa nejaká potupa bavorského klubu alebo lisabonskej Benficy neskloňovala, no pri Argentínčanoch sa už v barcelonských fanatikoch prebudila prehnaná precitlivelosť. Len málo pozornosti pritom ostalo sústredených na to, že sú to kariérne spomienky 32-ročného Chorváta, ktorý s Barcelonou získal 16 trofejí.


Pamätný zápas v Nižnom Novgorode Rakitić uzatváral tretím gólom, ktorý padol už v nadstavenom čase

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora