Články - 16.05.2020 17:01

Nepekná kauza v La Lige: dohodnutý výsledok v poslednom kole?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Koniec sezóny je v športe tradične obdobím masívnych kalkulácií s tým, kto potrebuje uhrať aký výsledok. Pokiaľ sa potrebný scenár naplní, ihneď sa vynorí vlna špekulácií a pochybností o regulárnosti. Vo väčších ligách to až také časté nie je, no stane sa aj v španielskej Primera División. Villarreal CF a Getafe CF sa dostali do tieňa podozrenia pre svoj vzájomný zápas zo záverečného kola sezóny 2018/19.

Koncom pracovného týždňa prišla s informáciami rozhlasová stanica Cope, ktorá mala mať v rukách prepis konverzácie dvoch bývalých hráčov Getafe. To v závere ročníka bojovalo o zaistenie miestenky do Európskej ligy, pre ktorú potrebovalo aspoň bod proti štrnástemu tímu tabuľky. Villarrealu navyše už o nič nešlo a niekoľko hráčov si malo finančne prilepšiť za to, že sa skutočne body podelia. V súčte malo ísť o dva milióny eur a podľa rádia "operácii" velil kapitán Jorge Molina. Scenár sa naplnil a vďaka výsledku 2:2 sa Getafe udržalo na piatej pozícii, o skóre pred Sevillou.

Oba tímy akúkoľvek predzápasovú komunikáciu o výsledku rázne odmietajú. "Getafe chce vyjadriť plnú podporu a poľutovanie nad vážnym porušením prezumpcie neviny Jorgeho Molinu. Kategoricky odmietame akékoľvek správanie tohto druhu," píše sa v oficiálnom stanovisku klubu, ktorý mal v osemfinále EL čeliť Interu Miláno. Prípadom sa už zaoberá španielska polícia, ktorá len nedávno poslala do väzenia deväť ľudí, ktorí mali vo veľkom ovplyvňovať výsledky futbalových stretnutí.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora