Články - 21.05.2020 16:13

Atlético si uctí členov fanklubu, ktorých pripravil o život koronavírus

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Každoročne hlási futbalové Atlético Madrid zmeny v počte členov oficiálneho fanklubu, cez ktorý sa tradične zabezpečujú vstupenky na domáce duely a je preto oň veľký záujem. Po konci sezóny 2019/20 však bude situácia iná. Vedenie klubu pred časom informovalo, že koronavírus pripravil o život 32 členov fanklubu, ale ich členstvo bude zachované aj pre budúci ročník. Ide o prejav úcty a priazne, ktorú môžu Los Colchoneros aspoň takýmto spôsobom vrátiť desiatkam tisíc priaznivcov, ktorí ich tradične na Wanda Metropolitano ženú vpred. Nemá pritom ostať len pri tomto kroku.

"Za ostatných niekoľko mesiacov sme prešli veľmi ťažkým obdobím a rodinu Atlética Madrid neobišli následky, spojené s ochorením Covid-19. So zármutkom sme sa museli rozlúčiť s významnými hráčmi a trénermi, ktorí spravili náš klub výnimočným, rovnako ako s klubovými členmi. Hneď, ako to bude možné, klub im zloží zaslúžený hold za ich odhodlanie a lásku k našim farbám," napísal madridský celok na svojom webe.

Mužstvo zároveň informovalo o návrate A-tímu do tréningového procesu. Nateraz posledný zápas Atlético odohralo 7. marca proti Seville. Presný dátum obnovenia španielskej ligy ešte stanovený nebol, hoci prezident súťaže Javier Tebas už nejaký čas hovorí o 12. júni, ktorý musia ešte schváliť zodpovedné orgány a autority.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Atlético de Madrid (@atleticodemadrid),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora