Články - 02.06.2020 21:54

Madridský Real údajne nebude usilovať o Haalanda, Pogbu ani Camavingu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Keďže sa popredné futbalové súťaže budú dohrávať do júla a po nich ešte napíše svoju záverečnú kapitolu Champions League, je veľmi otázne, či a v akej podobe bude fungovať prestupový trh. Real Madrid v lete 2018 priviedol napríklad Viníciusa s Courtoisom, o rok neskôr pribudol Jović aj Hazard, no počas júla a augusta 2020 bude s najväčšou pravdepodobnosťou neaktívny, aspoň pokiaľ ide o veľké mená. Informuje o tom uznávaný španielsky denník Marca.

Pomerne dlho sa pritom špekulovalo o príchodoch Sterlinga, Mbappého, Kantého, Hudsona-Odoia či Pogbu. Neskôr, vzhľadom na situáciu, bola reč najmä o Haalandovi a Camavingovi. Španielsky denník však píše, že pokiaľ ide o Real, strach o supertalent nemusí panovať v Rennes ani v Dortmunde. Kráľovský klub totiž vinou pozastavenia príjmov zo zápasových vstupeniek, návštev svojho presláveného klubového múzea či fanshopov príde o 150 miliónov eur. To viedlo k zníženiu platov hráčov, zamestnancov a ďalším krokom bude neaktivita na prestupovom trhu.

Týkať sa to môže aj predaja hráčov. James Rodriguez či Gareth Bale boli jednou nohou na odchode, no pre väčšinu európskych klubov boli pridrahí. Dopad aktuálnej situácie a okolností z nich dokonca môže spraviť nepredajné artikle a kuriózna situácia by to bola najmä v prípade Walesana, ktorý možno v Madride ostane aj druhé leto, počas ktorého mnohí vnímali ako samozrejmosť, že svojho zamestnávateľa zmení.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora