Články - 14.06.2020 19:26

Radosť vidieť: Santiago Bernabéu naberá vylepšenú podobu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Vždy je trocha sentimentu v tom, keď sa slávny štadión rekonštruuje a naberá obmenenú podobu. Na strane druhej, modernizácia je v dnešnej dobe potrebná, žiaduca a pri množstve zápasov a množstve ľudí na štadiónoch k nej občas dôjsť musí. Prechádza ňou aj svetostánok Realu Madrid, ktorý mení svoj exteriér aj interiér. Práce započali v roku 2019 a plánované bolo ich štvorročné trvanie.

Realita je v tomto prípade rýchlejšia ako uvádzali plány. Paradoxne, pomohol tomu koronavírus, ktorý výrazne znížil pohyb ľudí na štadióne aj v jeho okolí, dlhšie sa na Santiagu Bernabéu nehralo a práce nemuseli byť prerušované pre návštevy siedmich desiatok tisíc fanúšikov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Real Madrid C.F. (@realmadrid),

Štadión bol postavený ešte v 40. rokoch 20. storočia a výraznejšou renováciou prešiel naposledy v roku 2001. Vtedy šlo o investíciu vo výške 127 miliónov eur prezidenta Florentina Péreza, zvýšila sa kapacita, pribudli VIP boxy, zlepšili sa stánky s občerstvením, novinárske priestory, zvuková technika a pribudli nové výťahy či eskalátory. Keď však pred tromi rokmi v meste značne zmodernizovali štadión Wanda Metropolitano, kráľovský klub opäť nesmel zaostať.

Prebiehajúca rekonštrukcia pridá masívnu strechu, pre ktorú bude štadión asi o desať metrov vyšší, pribudnúť majú kovové rámy pre zlepšenie videoprojekcie a klub ju zjednodušene predstavoval ako vybudovanie najlepšieho štadióna sveta. Po dokončení má byť premenovaný po sponzorovi.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora