Články - 17.06.2020 12:55

V ligovom zápase nechýbal viac ako štyri roky!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Baskický klub Athletic Bilbao je známy tým, že preferuje najmä domácich hráčov. Jedným z nich je aj útočník Iňaki Williams, ktorý v klube pôsobí už od leta 2015. O čosi neskôr sa začala navonok nenápadná séria odohraných duelov, ktorá sa ťahá dodnes. Šikovný 26-ročný zakončovateľ totiž nechýbal v ligovom zápase už viac ako štyri roky.

Celkovo to predstavuje 147 súťažných zápasov najvyššej španielskej súťaže, v ktorých odohral Williams aspoň minútu. Naposledy nefiguroval na súpiske vtedajšieho trénera Ernesta Valverdeho ešte 17. apríla 2016 na pôde Malagy v 33. kole ročníka 2015/16. Od tohto duelu sa doteraz nestalo, že by španielsky reprezentant chýbal v čo i len jednom dueli La Ligy.

Williams sa netají tým, že svoju budúcnosť chce spojiť práve s Bilbaom. Minulý rok totiž podpísal nový kontrakt, ktorý má platnosť až do roka 2028, čo vo futbale nie je príliš zvykom. Nedá sa však čudovať tomu, že ho Athletic nechce len tak pustiť do iného klubu. Williams je najhodnotnejším hráčom tímu a tiež 24. najhodnotnejší hráč celej ligy, čo v konkurencii hráčov Realu Madrid, Barcelony či Atlética Madrid nie je vôbec zlé.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora