Články - 21.06.2020 09:09

Iniestovi pripravujú sochu. Prečo však je úplne nahá?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Španielsky futbalový stredopoliar Andrés Iniesta je pre dvojtisícovú dedinku Fuentealbilla a aj pre celú oblasť Albacete obrovskou hviezdou a jedným z najslávnejších rodákov vôbec. Preto sa miestni obyvatelia odhodlali vystaviť jeho sochu v životnej veľkosti. Chcú si takto poctiť štvornásobného víťaza Champions League, dvojnásobného majstra Európy a zároveň svetového šampióna z roku 2010.

Práve vo finále v Juhoafrickej republike strelil zrejme svoj najslávnejší gól a tento moment má byť na soche vyobrazený. Autori sochy sa ešte pred zverejnením pokochali na sociálnych sieťach finálnym návrhom a verejnosť poriadne šokovali. 36-ročný futbalista, aktuálne pôsobiaci v japonskom Vissel Kobe, je na nej úplne nahý. Myšlienka možno vychádzala z Diskobola, preslávenej starovekej sochy atléta, no kým v antických časoch mohol byť odev minimalistický, dlhoročný španielsky reprezentant rozhodne neprekonával Maartena Stekelenburga s odhalenými genitáliami.

Okamžite sa hlásili fanúšikovia na sociálnych sieťach, no radnica v Albacete krotí vášne s tým, že šlo len o hlinenú podobu. Bronzový odliatok, ktorý bude slávnostne odhalený budúci kalendárny rok, bude "oblečený". Autori dokonca budú mať cit pre detail a barcelonská legenda bude mať na sebe reprezentačný dres Španielska. Ostáva veriť, že detaily budú precítené s rovnakou zodpovednosťou, ako jeho odhalené intímne partie. Napriek všetkému platí, že toto marketingové upozornenie na svoju prácu si s úctou k samotnému hráčovi autori mohli odpustiť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora