Články - 24.06.2020 16:11

Zamieša Valjent boj o španielsky titul?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Slovenský reprezentant Martin Valjent doposiaľ nechýbal jedinú minútu v aktuálnej sezóne najvyššej španielskej súťaže. Jeho Malorka stále bojuje o záchranu, keďže momentálne okupuje osemnástu priečku znamenajúcu zostup do nižšej súťaže. Napriek tomu však bude mať 24-ročný stopér možnosť zamiešať karty v boji o titul.

Už dnes večer totiž so svojim tímom odohrá duel 31. kola La Ligy na pôde Realu Madrid. Práve Biely balet bojuje spoločne s Barcelonou o majstrovský titul. Madridčania majú k dispozícii dnešný zápas k dobru a ak ho zvládnu dostanú sa na rovnakú bodovú hranicu s “Blaugranas”. V prospech Realu však hrá lepší vzájomný zápas s Barcelonou v aktuálnej sezóne, čo by ešte mohol byť dôležitý faktor v konečnom zúčtovaní.

Valjent spoločne s celým tímom Malorky mohol Realu pomôcť už pri reštarte španielskej ligy. Na domácom trávniku však outsider podľahol Barcelone 0:4 a neuspel tiež v ďalších dvoch zápasoch po nútenej pauze. Malorčania tak stále čakajú na prvé víťazstvo po koronakríze. Naposledy sa z troch bodov radovali v poslednom zápase pred prerušením, kedy porazili Eibar na jeho trávniku 2:1.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora