Články - 25.06.2020 12:37

Nedotknuteľný? Messimu opäť prešla zákernosť na červenú

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Nech je človek hoci aj najlepším futbalistom v dejinách, nemôžu mu byť tolerované fauly a nemôže lámať protihráčom členky! Začiatkom týždňa Barcelona natiahla svoju šnúru zápasov bez ligovej prehry už na päť, keď si poradila s Bilbaom 1:0. Autorom jediného gólu bol Ivan Rakitić, no na sociálnych sieťach značne doznieval aj zákrok Lionela Messiho na Yeraya Álvareza. Ten sa v súboji s argentínskou hviezdou prezentoval perfektne načasovaným sklzom, ktorým protihráčovi zmaril stopercentnú šancu, no odniesol si to bolestivým prišliapnutím členka.

Messiho fanúšikovia sú presvedčení, že to bola nešťastná náhoda a zámer autora 21 tohtosezónnych ligových gólov v tom nebol. Lenže to sa v podobných situáciách posudzuje len veľmi ojedinele. Zašliapnutie nohy ležiaceho súpera bez zásahu lopty je zákrokom minimálne na žltú kartu. Nie raz sme pritom videli, že sa po takom hneď červenalo. La Liga pritom patrí medzi súťaže, ktoré majú k dispozícii VAR. Ten si má posvietiť na podobné súboje, obzvlášť, keď sa hosťujúci futbalista v bolestiach nedvíhal zo zeme. Akosi sa však nenašiel nikto, kto by poukázal na Messiho zákrok a poradil tak arbitrovi, aby trestal.

Neprajníci Argentínčana navyše poukazujú na fakt, že v ostatnom čase hrá mimo formy a po reštarte súťaže strelil jediný gól z hry. Spôsob, akým zašiel do súboja s Yerayom pritom naozaj veľmi ťažko označiť za čistý a posudzovanie takýchto zákrokov je v súčasnom futbale nastavené relatívne prísne. Navyše, v priebehu jediného týždňa to bol druhý incident barcelonskej hviezdy a aj v prvom prípade jej to prešlo. Počas bezgólového zápasu so Sevillou udrel do krku Diega Carlosa a hoci ten následne pádom niečo málo pridal, bežní smrteľníci za sotenie protihráča mimo hry zvyčajne dostávajú žltú kartu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora