Články - 28.06.2020 09:21

Zúfalstvo Espanyolu: v boji o záchranu vymenil štyroch trénerov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Barcelonský futbalový Espanyol je súčasťou najvyššej španielskej súťaže nepretržite od ročníka 1994/95, no o túto šnúru môže prísť. Dôvodom je posledné tohtosezónne miesto a aktuálne osembodové manko na záchranu. Veľmi zúfalo pritom pôsobí aj vedenie, ktoré sa rozhodlo pre tretiu zmenu trénera. Počas jedinej sezóny tak klub koučovali štyria rôzni muži.

"Abelardo Fernández končí vo funkcii trénera prvého mužstva. Klub prijal toto rozhodnutie na základe športových výsledkov s cieľom zachrániť sa v La Lige," píše sa na webe Periquitos v súvislosti s prehrou na pôde Betisu 0:1. Práve netrpezlivosť s trénermi je pritom vecou, ktorá môže ubližovať najviac. Siedmy celok z minulej sezóny bol po siedmich kolách nebezpečne blízko zóny zostupu, čo si odniesol David Callego. Pablo Machín však pozíciu nevylepšil a na prelome kalendárnych rokov bol nahradený Abelardom Fernándezom. Ten o prácu prišiel sedem kôl pred koncom súťaže a záchranu sa pokúsi zariadiť športový riaditeľ Francisco Rufete.

Situácia pre Barcelončanov nie je úplne beznádejná. Majú pred sebou vzájomné zápasy so všetkými tromi tabuľkovými konkurentmi a prípadné víťazstvá ich môžu cez nich katapultovať. Zároveň však čelia Barcelone aj Realu. Sedemnásobný účastník Pohára UEFA sa chce zóne zostupu vyhnúť aj preto, že horkosť vypadnutia nezažil 28 rokov a zároveň šlo o jediný taký prípad v 120-ročnej histórii klubu. Pravidelný účastník Primera División sa vtedy okamžite vrátil.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora