Články - 30.06.2020 23:58

Štyri penalty v šlágri La Ligy! Atlético pomohlo Realu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Málo vídanej situácie sa dočkali fanúšikovia španielskeho futbalu. V šlágri 33. kola na seba narazil FC Barcelona s Atléticom Madrid a hoci červeno-bieli strácali na tabuľkového suseda jedenásť bodov, mohli mu poriadne skomplikovať boj o titul a pomôcť tak mestskému rivalovi Realu. Že sa bojovalo od podlahy, napovedá už len štatistika nedovolených zákrokov, ktorých sa nakopilo 25 a v rukavičkách sa nehralo ani v pokutových územiach. Hlavný rozhodca Alejandro Hernández nariadil až tri pokutové kopy.

K prvému z nich došlo v 19. minúte duelu, kedy Barca viedla vlastným gólom Diega Costu, no rýchlu odpoveď pripravil Saúl Ňiguez. Stalo sa tak po šikovnej zasekávačke Carrasca na Vidala, pri ktorej sa brániaci domáci hráč nevyhol kontaktu s nohou protihráča. Pokutový kop pôvodne na seba vzal Costa, no myšlienky mu po vlastenci zrejme lietali hlavou a zlyhal. Lenže VAR pre predčasný pohyb brankára ter Stegena nariadil opakovanie penalty, vzal to na seba Saúl a ten sa už nepomýlil.

Druhá odpískaná penalta, no pre opakovanie už tretí kop z bieleho bodu sa zrodil v 50. minúte. Naďalej pretrvával vyrovnaný stav skóre, no Semedo si hodil loptu okolo Felipeho, zrútil sa k zemi a pískalo sa. Lionel Messi poslal Barcelonu svojím 22. sezónnym gólom do vedenia, ale to nevydržalo. Mohol za to ďalší penaltový moment. Po hodine hry to bol Semedo, kto v šprinte zavadil o nohy Carrasca a bol z toho ďalší faul v šestnástke. Saúl skóroval druhý raz v zápase a na Nou Campe zariadil deľbu bodov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora