Články - 02.07.2020 15:26

Špeciálny portrét pre Messiho pozostáva zo 700 "gólových" lôpt

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Parádny spôsob, ako si uctiť elitného futbalového kanoniera, vymyslel známy športový portál Bleacher Report, ktorý sa na Facebooku teší priazni deviatich miliónov ľudí a na Instagrame dokonca viac ako 13 miliónom. V spolupráci s umelcom Paulom Stephensonom a športovo ladeným filmovým štúdiom Yard Sports vytvorili veľkú podobizeň tváre Lionela Messiho vo futbalovom stredovom kruhu. Potrebovali na to 700 lôpt, pričom toho číslo je veľmi symbolické.

Premenená penalta proti Atléticu Madrid v uplynulom kole ho zaradila práve do klubu strelcov s takýmto počtom zásahov na konte a v ňom sa nachádza zatiaľ len sedem hráčov. Tejto spoločnosti kraľuje v Rakúsku narodený Čech Josef Bican, ktorý žiaril v Rapide Viedeň, Slavii Praha aj vo Vítkoviciach. Ten má na konte 805 zásahov. Okrem neho partiu dopĺňa aj Romário, Pelé, Ferenc Puskás, Gerd Müller a Cristiano Ronaldo, ktorý pribudol v októbri minulého roka.

Viac ako štyridsať gólov pritom dokázal Lionel Messi nastrieľať v súčte všetkých súťaží 11 rokov po sebe. Koronavírus má na svedomí, že táto impozantná šnúra 33-ročnej hviezdy skončí. Aktuálna okrúhla "sedemstovka" je tvorená najmä zásahmi za Barcelonu, ktorých bolo 630, k tomu pridal rovných 70 za národný argentínsky tím. Pokiaľ ide o štatistiky Primera Division, tam je s vyše štyrmi stovkami gólov suverénne najlepším strelcom histórie súťaže.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora