Články - 07.07.2020 16:14

Messi a Ronaldo v jednom tíme? Rivaldo verí, že sa to môže stať

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Lionel Messi pred pár dňami avizoval, že kontrakt s Barcelonou už predlžovať nebude a po sezóne 2020/21 svoj dlhoročný klub opustí. Večná rivalita s Cristianom Ronaldom by tak mohla napísať svoju záverečnú kapitolu v obmenenom a zaujímavom šate, keď sa po množstve španielskych derby budú konfrontovať v úplne inej lige. Alebo ani nebudú. Médiá začali okamžite špekulovať o tom, či by sme argentínsku a portugalskú hviezdu nemohli na sklonku kariéry sledovať ako spoluhráčov a reči priživil aj Rivaldo.

V Ronaldovom veku už Zidane, Kaká či Ronaldo Nazário nehrali, Ronaldinho, Henry alebo Pirlo sa lúčili cez menej zvučný klub. Stále aktívny reprezentant sa však cíti vo forme a počíta sa s tým, že nejaký ten rôčik ešte potiahne. Rovnako ako Messi, ktorý je o dva roky mladší. "Verím tomu, že niektorí agenti snívajú o ich spojení v Juventuse a o tom, aké veľké by to bolo. Ak by to vyšlo, bol by to celosvetový 'boom' a Juve by sa investícia veľmi rýchlo vrátila vďaka marketingu a fanshopom," zauvažoval Rivaldo, 75-násobný brazílsky reprezentant, držiteľ Zlatej lopty z roku 1999 a majster sveta z roku 2002.

Spojenie dvoch najlepších futbalistov sveta by bolo historickou udalosťou a dá sa očakávať, že nejeden sponzor turínskeho celku by sa do toho rád vložil. Rozhodne však nebude jediným záujemcom. Messi avizuje odchod z Katalánska v čase, keď strieľa takmer gól na ligové vystúpenie a takého strelca by vo svojich radoch privítal akýkoľvek veľkoklub. Reč navyše nie je o aktuálnom lete, ktoré pre dopad koronavírusu pretrpí väčšina mužstiev v tichosti, ale stane sa tak po roku finančného spamätávania sa. Ak taliansky tím v lanárení neuspeje, podľa Rivalda sa Argentínčan rozhodne pre Manchester City. Tam by opäť spojil sily s Pepom Guardiolom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora